برنامه تلویزیونی محفل

احمد ابوالقاسمی

احمد ابوالقاسمی متولد 10  خرداد 1347 در منطقه جنوب‌ غربی تهران است .
او در یک خانواده مذهبی متولد شد و صاحب دو فرزند دختر است.
در سال 53 وارد مدرسه شد  و در سال 55 در یک روز سرد زمستانی به اصرار و اجبار مادرش جهت آموزش روخوانی قرآن کریم راهی مسجد شد و بطور کامل روخوانی را آموخت.وی به دلیل خجالت از تلاوت قرآن در جمع، تا سال 61 به سراغ تلاوت نرفته است.
در دوران انقلاب در برخی از تظاهرات های محلی شرکت داشته است.در سال 61 وارد جلسات تلاوت قرآن شده و در همان سالها از طریق تغییر در تاریخ تولد خود راهی جبهه های حق علیه باطل می شود.او که جانباز ده درصد است،در مدت 20 ماه حضور در جبهه سه بار دچار مجروحیت شده و شدید ترین جراحت او مربوط به سال 67 است که یک ترکش در ریه ی او جا خشک می کند.
 
اما با وجود این عارضه وی هرگز از تلاوت قرآن دست نکشید و اکنون به عنوان استاد بزرگ قرآن شناخته شده و شاگردان بسیاری را تربیت کرده است.او از سال 61 تلاوت قرآن را با استاد حاج محمد غفاری و استاد محمدرضا ابوالقاسمی پیش برده است و از سال 67 در خدمت استاد خدام الحسینی بوده است.
او یک قاری بین المللی قرآن است و به 37 کشور دنیا سفر کرده است.از جمله فعالیت های قرآنی وی میتوان به 3 سال فعالیت و تاسیس موسسه قرآنی در کشور آلبانی اشاره کرد.
ایشان از سال 69  تا 73 در سازمان تبلیغات اسلامی فعالیت داشته و از سال 76 تا 87 در حرم شاه عبدالعظیم حسنی به فعالیت های قرآنی مشغول بوده است.وی همچنین از سال 87 به رادیو قرآن رفته و به مدت دو سال در بین سال های 96 تا 98 در سمت مدیر رادیو قرآن بوده است.
حاج احمد ابوالقاسمی در سال  92در اولین دوره دریافت مدرک دکتری معادل، توانست در دو رشته تلاوت قرآن به عنوان قاری درجه یک و مدرس صوت و لحن معادل مدرک دکتری را دریافت کند.همچنین او تاکنون توانسته یک دوره کامل، ترتیل و تحقیق با صدای خود ضبط کند.
 
اسکرول به بالا