برنامه تلویزیونی محفل

امیر علی رحمتی حافظ کل قرآن کریم ۱۲ ساله از تهران است که بعد از دیدن فصل اول محفل انگیزه جهت حفظ قرآن پیدا کرده و در عرض یک سال حافظ کل شده است.

همچنین عنوان کرد که از کودکی در مسیر قرآن بوده است ناامیده شده و بر این باور بوده که حافظان و قاریان قرآن جایگاهی همچون بازیگران و فوتبالیست ها ندارند اما بعد از دیدن محفل شروع به حفظ قرآن کرده است.

امیر علی به تمام سوالات میزبانان پاسخ داد و مورد تشویق آنها واقع شد.

حاج آقا قاسمیان به تفسیر سوره مبارکه فصلت پرداختند و از اهمیت استقامت در کارها گفتند.

سپس پدر و مادر و خواهر کوچکتر امیر علی بر روی صحنه حاضر شدند و خدا را بابت داشتن چنین فرزندی شکر کردند.

آقای ابوالقاسمی قول داد که به هر کودک و نوجوان زیر 10 سالی که از محفل امسال تا سال بعد حافظ کل شود، جایزه خواهد داد. حسنین نیز گفت که به افراد بالای 10 سال، حداقل به ده نفر از آنها جایزه کربلا خواهد داد. رسالت بوذری هم از طرف گروه برنامه محفل گفت که به حافظان بالای ده سال، از امسال تا سال آینده، یک جایزه ویژه از طرف برنامه اهدا خواهد شد. در ادامه از پدر و مادر امیرعلی دعوت شد که به روی صحنه محفل بیایند. خواهر کوچکتر امیرعلی، محیا، هم همراه با آنها به روی صحنه آمد. رضوان درویش هم به مانند قسمت های قبلی، روی صحنه رفت و هدیه ای به محیا داد. آقای رحمتی گفت که برنامه محفل باعث شد پسرش عزمش را جزم کند و قرآن را به شکل کامل حفظ کند. خانم رحمتی هم گفت که قرآن به خانواده آنها آبرو و عزت داده است و خداوند به این خانواده توفیق داده که یکی از فرزندان آنها در راه قرآن قدم گذاشته است. همین موضوع یادآوری آیه 10 سوره فاطر شد. “کسی که عزت میخواهد، پس (باید آن را از خدا بخواهد، زیرا)  همه عزت ویژه خداست”

فیلم اجرا

تصاویر اجرا

1 در مورد “امیرعلی رحمتی”

  1. علیرضا رسولی

    سلام و عرض ادب خدمت شما میدونم که انتشار نخواهید داد اگر انتشار بدید تشکر میکنم انتقاد از این برنامه و میزبان شما جایی ندیدم کس که حافظ یا قاری قرآن باشه و بدون بسم الله الرحمن الرحیم شروع بشه هم میهمان برنامه و هم آقای شاکر نژاد بدون بسیم الله الرحمن الرحیم قرآن رو شروع کردن حتی یک آیه ؟؟؟؟؟

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اسکرول به بالا