برنامه تلویزیونی محفل

مسعود خاتمی قاری قرآن اهل اصفهان است.
او در برنامه محفل حاضر، و آیاتی از سوره انسان را تلاوت کرد و داستان بیماری خود را توضیح داد.
او که در سال گذشته بطور اتفاقی دچار بیماری می شود که قدرت تکلم و حرکت او از بین می رود، ایشان با چشمانی اشک آلود خاطرات آن دوران را تعریف کرد.
در آن دوران سخت که ایشان قدرت تکلم نداشته، به لطف و عنایت خداوند،فقط می توانسته آیات قرآن را تلاوت کند.
در همان زمان سخت، طعنه‌ای فردی به او باعث شد تصمیم بگیرد به کربلا برود و تا شفا نگرفته از حرم بیرون نیاید. اما یکی از علمای بزرگ اصفهان، مرحوم ناصری، با بیان اینکه این سفر به صلاح نیست او را از رفتن منصرف می کند.
آقای خاتمی نیز پشیمان شده و همان شب به منزل مرحوم ناصری رفته و آب متبرک شده با تربت حرم سید الشهدا را می نوشد و روز بعد که از خواب بر میخیزد، متوجه می شود که شفا گرفته و اثری از بیماری در او نیست.
شِفای مسعود خاتمی به همه یادآوری کرد که قرآن و اهل بیت از یکدیگر جدا نیستند و هردو در شفای او تاثیر داشتند. آقای ابوالقاسمی نیز آیه 82 سوره اسراء را که به این موضوع اشاره دارد، تلاوت کرد.
رسالت بوذری درباره تاثیرات دوران بیماری بر روی آقای خاتمی پرسید، و مسعود خاتمی گفت که این عارضه ناگهانی او را عوض کرده و یک شعری را همواره با خود زمزمه می کند تا فراموش نکند که چه چیزی را پشت سر گذاشته و در آن روزهای چه کسی به داد او رسیده است.
سپس آن شعر را که درباره امام حسین (ع) بود، خواند و چشمان حاضران را پر از اشک کرد.
در پایان سید حسنین الحلو از طرف عتبه عباسیه به آقای خاتمی تسبیح تربت سید الشهدا(ع) و آب سرداب حرم حضرت ابوالفضل(ع) را هدیه داد.

فیلم اجرا

تصاویر اجرا

1 در مورد “مسعود خاتمی”

  1. السلام علیک یا اباعبدالله این برنامه مصداق کانل حدیث ثقلین است . با تشکر از دست اندرکاران برنامه که دل های ما را با قرآن و عترت نزدیک کردند . خدا به همه جزای خیر دهد .

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اسکرول به بالا