برنامه تلویزیونی محفل

محفل امشب میزبان خانم کامیلا سلستینو از شهر سائوپائولو کشور برزیل بود.

ایشان در یک خانواده مسیحی به دنیا آمده و در سن ۱۰ سالگی جهت فراگیری تعلیمات دین مسیح به کلیسا رفته اما به دلیل عدم پاسخ مناسب برای سوالات خود از مسیحیت سرد و بی دین می شود. در سن ۱۸ سالگی برای کار به منطقه لبنانی های مقیم برزیل می رود و در کنار یک مسلمان مشغول به کار می شود و به علت کنجکاوی بسیار زیادی که داشته در رفتار این آقا بسیار دقت می کند، در آن زمان به علت تبلیغات بسیار زیاد علیه اسلام،آن را دین خشونت می دانسته و از آن نفرت داشته است.

اما رفتار های این مرد مسلمان با دختر و همسرش او را به تفکر وا میدارد و کم کم او را به اسلام علاقمند می سازد این داستان جایی به اوج خود می رسد که این مرد مسلمان کتابی تحت عنوان پیامبر اسلام،قرآن و اهل بیت به او هدیه می دهد؛ او با خواندن سوره توحید به تمام سوالاتش پاسخ و با خواندن قصه کربلا، عشق امام حسین(ع)او را به سمت اسلام می کشاند.

خانم سلستینو در مدت ۶ ماه بدون اطلاع دیگران راجب اسلام تحقیق کرد و موضوع را با نشان دادن سوره مریم به خانواده خود اعلام می کند.

خانم سلستینو بعد از مسلمان شدن به دلیل همزمانی تولد ایشان با نیمه شعبان اسم نرجس را انتخاب و برای تحقیق بیشتر بر روی اسلام به ایران سفر می کند و اکنون ۷ سال است که در ایران و شهر قم به همراه همسر و فرزند خردسال خود زندگی می کند.

همسر ایشان روحانی و از خادمان مسجد مقدس جمکران است که به علت حضور او،محفل عطر و بوی مهدوی گرفت و چشمان منتظران او پر ز اشک شوق شد.

در ادامه خانم سلستینو با چشمانی اشک آلود از خاطره اولین سفر خود به کربلا و دیدن ضریح مطهر حضرت سیدالشهدا گفت.

در پایان نیز سید حسنین الحلو خادم عتبه عباسیه خانم سلستینو را به همراه همسر و فرزند خردسالش به سفر کربلا دعوت کرد.

فیلم اجرا

تصاویر اجرا

4 در مورد “کامیلا سلستینو”

  1. محمدجواد محمدی

    خیلی زیبا بود خدا این توفیقات رو نصیب ما هم بکنه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اسکرول به بالا